Do Młodych... 2014-12-31

W każdej parafii jest wielu młodych ludzi - dzieci i młodzieży - którym trzeba poświęcić wiele czasu i uwagi, zanim osiągną dojrzałość i staną się samodzielni. Jest to długi proces, w którym każdy etap, każdy odcinek życia jest bardzo ważny. Młodość i dojrzewanie, to najważniejszy okres w życiu każdego człowieka, ponieważ od niego będzie zależało całe przyszłe życie, i kształt jaki będzie ono miało. Od tego jak przeżyjesz młodość będzie zależało w głównej mierze to, jakim będziesz człowiekiem, jakimi wartościami będziesz kierował się życiu - jakim będziesz kiedyś mężem dla swojej żony, jaką żoną będziesz kiedyś dla swojego męża; od dobrze/bądź źle przeżytej młodości zależeć będzie jakim ojcem i jaką matką będziesz kiedyś dla swoich dzieci. Warto w ten sposób patrzeć na życie, i myśleć o przyszłości - nie po to, żeby w nią uciekać, lecz po to, by jeszcze lepiej, piękniej i głębiej przeżyć młodość.

Pamiętaj, że w tej Młodości nigdy nie jesteś sam. Zawsze jest przy Tobie Pan Bóg, Twój Patron, Twój Anioł Stróż. Chcemy być, i jesteśmy przy Tobie również my - Rodzice, Nauczyciele, Wychowawcy, Księża i Katecheci. Jesteśmy po to, aby Ci towarzyszyć, aby pomóc Ci kierować Twoją uwagę i Twój wzrok na to, co naprawdę ma wartość, na to, co naprawdę jest ważne w życiu człowieka.

Chcemy dołożyć wszelkich starań, aby Wam - Drodzy Młodzi - pomóc, w tej niełatwej drodze przez młodość, przez życie. Chcemy z Wami być - w Waszych radościach i smutkach, w Waszych zwycięstwach i porażkach, w Waszym życiu codziennym, w chwilach Waszych młodzieńczych kryzysów, w chwilach, w których Wasza wiara w Boga i ludzi będzie wystawiona na próbę.

Prosimy o odrobinę otwartego serca i zaufanie, by być obecnymi w Waszym życiu - w Waszej młodości - ponieważ w odróżnieniu od wielu ideologii, pułapek, i ludzi, którzy będą próbowali odebrać Wam wolność - szczerze i prawdziwie PRAGNIEMY WASZEGO DOBRA, i prosimy, abyście dali nam szansę, ponieważ naszą radością jest Wasza radość, naszym dobrem jest Wasze dobro, a naszym szczęściem jest Wasze szczęście. O to będziemy się wspólnie starać, o to będziemy się wspólnie modlić.

Rodzice, Nauczyciele, Wychowawcy, Księża i Katecheci z Rud.