Święto Świętych Młodzianków

28 grudnia Kościół obchodzi święto świętych Młodzianków, czyli dzieci betlejemskich pomordowanych na rozkaz Heroda.

Zapis o męczeństwie dzieci betlejemskich znajduje się w Ewangelii św. Mateusza. Kiedy król Herod dowiedział się od Mędrców ze Wschodu, że narodził się przepowiadany przez proroków król żydowski, przeraził się, że straci władzę, dlatego postanowił zabić nowo narodzonego Mesjasza. Mędrcy mieli odnaleźć Dzieciątko i donieść Herodowi, gdzie ono przebywa. Ostrzeżeni jednak przez anioła, nie zawiadomili Heroda i omijając Jerozolimę powrócili do swojej ojczyzny, dlatego król rozkazał zabić wszystkie dzieci w Betlejem poniżej 2 roku życia, licząc, że w ten sposób zamorduje również Jezusa. Święta Rodzina jednak uciekła wcześniej do Egiptu. Dzieci z Betlejem choć nieświadomie, poniosły śmierć za Jezusa i w ten sposób Go ocaliły.

28 grudnia zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami i dziadkami na nabożeństwo przy żłóbku o godz. 8.30.
Po nabożeństwie błogosławieństwo dzieci.