Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

Uroczystość Wszystkich Świętych jest jednym z najbardziej radosnych dni dla chrześcijan. Każdego dnia przypada wspomnienie jednego lub kilku świętych znanych z imienia. Jednak ich liczba jest znacznie większa. Wiele osób doszło do świętości w zupełnym ukryciu.

Uroczystość Wszystkich Świętych nie jest - jak wielu twierdzi - "Świętem Zmarłych", ale przypomina prawdę o tym, że każdy z nas, niezależnie od wybranej drogi życia - małżeństwa, kapłaństwa czy życia konsekrowanego - jest powołany do świętości. Tej pełni człowieczeństwa nikt z nas nie osiągnie własnymi siłami. Konieczna jest tutaj pomoc łaski Bożej.

W odróżnieniu od tej uroczystości, następnego dnia - 2 listopada – Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych. Jest to dzień modlitwy za tych, którzy w czyśćcu przygotowują się do chwały nieba.
Razem jednak Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny przypominają prawdę o wspólnocie Kościoła, obejmującej świętych w niebie, pokutujących w czyśćcu i żyjących jeszcze na ziemi. Wśród tych trzech stanów Kościoła dokonuje się - poprzez modlitwę, pamięć czy ofiarę - ciągła wymiana dóbr duchowych.

1 listopada o godzinie 14.00 Msza Św. zostanie oprawiona na cmentarzu.
Pozostałe Msze Św. tradycyjnie o godzinie 7.00, 9.00, 10.30 w Kościele.
O godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo prowadzone przez młodzież.

2 listopada Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 17.30 zostaną odprawione w Kościele cmentarnym.