Zmiana tajemnic Różańca Świętego

Zmiana tajemnic Różańca Świętego odbywa się raz w miesiącu.

W naszej parafii odbywa się w pierwszą sobotę każdego miesiąca o godz. 16.15 w salce nad zakrystią.

Wszyscy członkowie działającego w parafii Żywego Różańca spotykają się z księdzem Proboszczem Sebastianem Śliwińskim – opiekunem naszych Róż – który przewodniczy spotkaniu formacyjno-modlitewnemu.

Spotkanie rozpoczyna się modlitwą i pieśnią maryjną, następnie zaś kapłan prowadzi konferencję, w kilku słowach zachęca do życia chrześcijańskiego, omawia ważne wydarzenia w Kościele i błogosławi tajemnice różańcowe, które następnie każda zelatorka rozdaje członkom swojej Róży. Istnieje podwójny system zmiany tajemnic: przez losowanie lub przez ciągłą kolejność tajemnic. W naszej wspólnocie praktykujemy drugi sposób. Po zmianie tajemnic główna zelatorka podaje propozycje zadań na kolejny miesiąc, przekazuje informacje dotyczące działań Róż w parafii. Spotkanie kończy się odmówieniem dziesiątki Różańca i błogosławieństwem udzielonym przez księdza Proboszcza. Po spotkaniu wszyscy członkowie biorą udział w nabożeństwie do Niepokalanego Serca NMP.