Parafia Wniebowzięcia NMP / Sanktuarium Matki Bożej Pokornej
ul. Cysterska 1, 47-430 Rudy
tel. (32) 410 30 57, e-mail: parafia.rudy@gmail.com

Nasza parafia

KALENDARIUM

WYBRANYCH WYDARZEŃ  W 2017

 

 

01.01     Msza św. w int. Parafian w Nowym Roku

08.01     Msza św. w int. mieszkańców Rudy Kozielskiej godz. 9.00

22.01     Msza św. w int.  babć i dziadków godz. 10.30

29.01     Msza św. w int seniorów ze Stodół godz. 10.30

02.02     Msza św. ku czci MB Gromnicznej w int. matek ze Stodół godz. 17.30

10.02     Msza św. ku czci MB z Lourdes w int. chorych godz. 11.00

01.03     Środa Popielcowa

12.03     Msza św. w int. LKS Buk Rudy godz. 10.30

19.03     Msza św. ku czci św. Józefa w intencji mężczyzn i młodzieńców godz. 12.00

25.03     Pielgrzymka- Skauci Europy

31.03     Bierzmowanie godz. 17.00   

02 – 05.04  Rekolekcje Wielkopostne

09.04     Niedziela Palmowa

16.04     Wielkanoc

24.04     Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu

27.04     Rocznica kanonizacji Św. Jana Pawła II – czuwanie w Rybniku Stodołach godz. 20.30

30.04     Msza św. w int. matek ze Rudy Kozielskiej godz. 09.00

03.05     Rybnik – Stodoły: Odpust ku czci św. Floriana godz. 9.30

06.05     Świecenia Diakonatu godz. 10.00

07.05     Msza św. w int. OSP Rudy, Ruda Kozielska i Jankowice godz. 10.30

07.05     Rocznica I Komunii godz. 12.00

13.05     Diecezjalna Pielgrzymka Chorych i Niepełnosprawnych godz. 11.00

14.05     KIERMASZ

14.05     Jankowice: Odpust ku czci św. Izydora godz. 9.00

20.05     Diecezjalna Pielgrzymka Dzieci Maryi  godz. 11.00

21.05     Ruda Kozielska: Odpust ku czci św. Urbana godz.9.00

27.05     Diecezjalna Pielgrzymka Służby Liturgicznej Ołtarza godz.11.00

28.05     I Komunia godz. 10.15

10.06     Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin godz. 11.00

11.06     Odpust „bazylikowy” ku czci MB Pokornej godz. 10.30. Pielgrzymka Bractwa Eucharystycznego

15.06     Boże Ciało

18.06     Msza św. za wst. św. Jana i Pawła w int mieszkańców Kolonii Renerowskiej godz. 9.00

18.06     Diecezjalna Pielgrzymka chórów godz. 16.00

24.06     Diecezjalna Pielgrzymka Katechetów, Nauczycieli i Wychowawców godz. 11.00

02.07     Msza św. w int ++ mieszkańców Kolonii Renerowskiej godz. 9.00

16.07     Odpust Św. Marii Magdaleny w kościele cmentarnym godz. 11.00

15.08     Wniebowzięcia NMP – Święto Metropolitarne – Odpust parafialny godz. 11.00

             Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

25 – 27.08  Piesza Pielgrzymka na Górę św. Anny

16.09     Diecezjalna Pielgrzymka Młodzieży godz. 9.30

17.09     Dożynki Diecezjalne godz. 12.00

23.09     Pielgrzymka Morawian godz. 11.00

30.09     Diecezjalna Pielgrzymka Rowerzystów godz. 11.00

07.10     Diecezjalna Pielgrzymka Pracowników i Wolontariuszy „Caritas” godz. 11.00

14.10     Diecezjalna Pielgrzymka „Żywego Różańca” godz. 11.00

01.11     Uroczystość Wszystkich Świętych –Nabożeństwo i Msza św. na cmentarzu godz. 14.00

03.11     Msza św. ku czci św. Huberta godz. 17.30

19.11     Msza św. ku czci św. Cecylii w intencji organistów, scholi i chóru im Juliusza Rogera godz. 16.00

04.12     Msza św. ku czci św. Barbary w int górników godz. 10.30

10.12     Msza św. w int ++ górników godz. 09.00


 

 

wykonanie: e-parafia.net