Życzenia świąteczne.

Drodzy Parafianie i Pielgrzymi.

W tym roku Święta Bożego Narodzenia, mamy tak inne niż zwykle.

Nie wszyscy spotkają się przy wigilijnej wieczerzy i nie wszyscy spotkają się przy bożonarodzeniowych  stołach.

W tym czasie, warto  jednak  być  blisko drugiego człowieka- sercem i myślami. Nie mogąc podzielić się  z wszystkimi opłatkiem ,warto dzielić z wszystkimi, najpiękniejszymi słowami życzeń, takimi płynącymi z głębi naszego serca, takimi, które napełnią nas nadzieją na lepsze jutro.

Niech wyjątkowy charakter tych dni sprawi, że patrząc na żłóbek, patrząc na Świętą Rodzinę, jeszcze z większą ufnością spojrzymy w przyszłość, wierząc że Nowonarodzony rozproszy nasze troski i niepokoje. Niech te święta sprawią, że będziemy  mogli się cieszyć tym co mamy. Dobrze wykorzystajmy otrzymany czas i doceńmy to, co w życiu ważne.

Niech nie zabraknie wzajemnej miłości, wsparcia i wzajemnego zrozumienia. Niech tegoroczne święta wzmocnią wiarę, pogłębią nadzieję i odnowią miłość. Niech przyniosą wiele otuchy, pokoju serca, ciepła i rodzinnego szczęścia.

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia

życzy ks.  Proboszcz Sebastian Śliwiński

Kolęda 2021

Jak każdego roku zapraszamy na Msze święte sprawowane w intencji mieszkańców naszej parafii. Chcemy wypraszać potrzebne łaski i prosić o Boże błogosławieństwo dla całej wspólnoty w nowym 2021 roku.

28.12.2020 – poniedziałek godz. 17.30

Msza św. w intencji mieszkańców Rud z ulic Brzozowa, Szybki.

29.12.2020 - wtorek godz. 17.30

Msza św. w intencji mieszkańców Rud z ulic Cegielska, Borowa i Majowa.

30.12.2020 - środa godz. 17.30

Msza św. w intencji mieszkańców Rud z ulic Cysterska, Rogera, Gliwicka

02.01.2021 - sobota godz.  7.00

Msza św. w intencji mieszkańców Rud z ulic Kolonia Renerowska,  Jesionowa, Bukowa, Kasztanowa, Wierzbowa, al. Lipowa

03.01.2021 - niedziela godz. 16.00

Msza św. w intencji mieszkańców Przerycia i Białego Dworu.

04.01.2021 – poniedziałek godz. 17.30

Msza św. w intencji mieszkańców Rud z ulic Krótka, Dworcowa, Szkolna, Podbiała.

05.01.2021 - wtorek godz. 17.30

Msza św. w intencji mieszkańców Rud z ulic Polna, Świętojańska, Łąkowa.

06.01.2021 – środa godz. 16.00

Msza św. w intencji mieszkańców Rud z ulic Kozielska, Raciborska

07.01.2021 – czwartek godz. 17.30

Msza św. w intencji mieszkańców Rud z ulic Dębowa, Świerkowa, Sosnowa, Zielona, Rzeczna.

08.01.2021 – piątek godz. 17.30

Msza św. w intencji mieszkańców Rud z ulic Mickiewicza, Powstańców Śl., Sobieskiego.

9.01.2021 – sobota godz. 7.00

Msza św. w intencji mieszkańców Rudy Kozielskiej z ulic Raciborska (od początku do skrzyżowania z ulicą Wildek), Wiśniowa, Krótka, Skośna, Ogrodowa, Słoneczna, Nowa, Hutnicza, Sportowa.

10.01.2021 – niedziela godz. 16.00

Msza św. w intencji mieszkańców Rudy Kozielskiej z ulic Raciborska (od końca do OSP), Boczna, Handlowa, Wildek, Lipowa, Górnicza, Hubertusa.

11.01.2021 – poniedziałek godz. 17.30

Msza św. w intencji mieszkańców Rybnika Stodół z ulic Polan, Rudzkiej, Czarnieckiego, Lechicka, Zwonowicka.

12.01.2021 – wtorek godz. 17.30

Msza św. w intencji mieszkańców Rybnika Stodół z ulic Stalowa (Buglowiec), Cisowa, Jaworowa, Szeroka, Szramka, Stalowa.

13.01.2021 - środa godz. 17.30

Msza św. w intencji mieszkańców Rud z ulic Paproć, Rybnicka, Parkowa.

14.01.2021 – czwartek godz. 17.30

Msza św. w intencji mieszkańców Jankowic z ulic Raciborska, Szkolna, Wypoczynkowa.

15.01.2021 – piątek godz. 17.30

Msza św. w intencji mieszkańców Jankowic z ulic Leśne Zacisze, Wiejska, Polna, Leśna.

Po zakończonej Mszy świętej prosimy, aby mieszkańcy udali się do swoich domostw i tam razem z całą rodziną odmówili przygotowaną modlitwę i pokropili swoje domy i mieszkania poświęconą wodą. Na drzwiach domów, poświęconą kredą można napisać skrót sentencji: "Niech Chrystus błogosławi ten dom w 2021 roku"

C + M + B  2021

Jeśli ktoś będzie chciał złożyć ofiarę kolędową można to uczynić podczas Mszy św. w wyznaczonym dniu, jako kolekta kolędowa 17 stycznia albo przesłać na konto parafialne

92 8475 1032 2004 0001 7675 0001

Ofiary będą przeznaczone na dokończenie chodników na cmentarzu i wycinkę kilku obumarłych drzew.

Modlitwa o pokój.

MODLITWA O POKÓJ

Panie Jezu Chryste,

Ty, który jesteś naszym pokojem,

Ty, który zburzyłeś rozdzielający ludzi mur – wrogość,

Ty, który ludzi dalekich czynisz bliskimi,

Ty, który w sobie zadałeś śmierć wrogości!

Prosimy, zadaj śmierć także jakiejkolwiek wrogości w nas!

Daj nam światłe oczy serca, byśmy przestali widzieć w sobie wzajemnie przeciwników, a zobaczyli współdomowników – w Twoim Domu, a także w tym domu, który ma na imię Polska;

Nawróć nasze wzajemne myślenie o sobie, i daj nam słowa i czyny na miarę tego nawrócenia.

Włóż nam w usta – a jeszcze wcześniej w nasze myśli – słowa, które budują, nie rujnują; leczą, nie zadają rany; pocieszają, nie odbierają nadzieję; niosą pokój, nie wywołują agresję.

Wskaż nam czyny konkretnej miłości i miłosierdzia, wokół których odbudujemy naszą wspólnotę. Zwłaszcza w tak trudnej, obecnej chwili pandemii poprowadź nas do osób chorych i starszych, tych, którzy przebywają na kwarantannie i tych, którzy opłakują swoich zmarłych. Pomnóż w nas ofiarność i współczucie.

Uczyń każdego z nas „nowym człowiekiem”, a nastanie pokój!

Modlimy się za wszystkich!

O mądrość i pragnienie dobra wspólnego dla każdego, kto w obecnym sporze zabiera głos;

Za polityków wszystkich opcji w parlamencie i poza nim.

Za tych, którzy modlą się w kościołach, i za tych, którzy demonstrują.

Za wierzących w Boga, i za tych, którzy wartości prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna wywodzą z „innych źródeł”;

Również za tych, którzy w tej chwili wcale ich nie szukają.

Ty – rozpoznany czy nierozpoznany – znajdź drogę do każdego z nas, wskaż nam właściwe drogi ku sobie nawzajem. I skutecznie nas po nich poprowadź.

Amen.

9 »