tel. (32) 410 30 57 lub 889 216 115, e-mail: parafia.rudy@gmail.com

Muzyka w Starym Opactwie.

Drodzy słuchacze koncertów u Matki Boskiej Pokornej!

Miło mi zaprosić Państwa na pierwsze z muzycznych wydarzeń, które zaplanowane zostały w ramach XXIX edycji festiwalu Muzyka w Starym Opactwie.

Koncert inauguracyjny wykonają, jak co roku, dyplomanci DSM II stopnia i SMK w Gliwicach. Zagrają absolwenci klas organów, a także – po raz pierwszy – wystąpią wokaliści, którzy cztery lata temu rozpoczęli naukę w nowo otwartej klasie, kształcącej w dziedzinie śpiewu. W gliwickiej szkole nauka śpiewu ukierunkowana jest na posługę kantora w Kościele. Młodzi organiści i śpiewacy wykonają m. in. utwory Johanna Sebastiana Bacha, Alexandra Guilmanta, Franciszka Walczyńskiego, Józefa Świdra, Michała Lorenca. Serdecznie zapraszam na to muzyczne spotkanie. Niedziela,16 czerwca, godz. 17.00 w rudzkiej bazylice. Do zobaczenia.

Kierująca festiwalem – Brygida Tomala

ODPUST BAZYLIKOWY

09 czerwca świętować będziemy metropolitalny odpust ku czci Matki Bożej Pokornej i jednocześnie 15 rocznicę podniesienia kościoła do godności Bazyliki Mniejszej.

O godz. 11.00 suma odpustowa połączona z procesją.

O godz. 15.00 Nieszpory.

Uroczystościom przewodniczyć będzie Jego Ekscelencja Biskup Toruński Wiesław Śmigiel.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Odpust w Rudzie Kozielskiej

W niedzielę 19 maja w Rudzie Kozielskiej odbędzie się Odpust ku czci św. Urbana - patrona miejscowości.
Odpust rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00 sprawowaną w intencji mieszkańców, po czym wyruszy procesja do znajdujących się w Rudzie Kozielskiej krzyży.
Po zakończonej procesji spotkanie przy kawie, przy OSP Ruda Kozielska
Serdecznie zapraszamy.

Odpust w Jankowicach

12 maja w niedzielę zapraszamy do Jankowic na coroczny Odpust ku czci św. Izydora.
Msza św. w intencji żywych i zmarłych parafian Jankowic zostanie odprawiona przed kaplicą św. Izydora o godz. 9.00, po czym ulicami Jankowic ruszy procesja.

Koncert Pieśni Maryjnych i Eucharystycznych.

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Rudach serdecznie zaprasza na Koncert Pieśni Maryjnych i Eucharystycznych w wykonaniu chórów Parafii św. Anny z Babic oraz im. Juliusza Rogera z Rud, wraz z którymi wystąpi zespół instrumentalny.

Koncert będzie miał miejsce w niedzielę, 12 maja 2024 r. o godz. 17.00 w rudzkiej Bazylice. Połączone pieśni maryjne i eucharystyczne nawiązywać będą do obchodzonego w tym czasie w diecezji gliwickiej kongresu eucharystycznego.

Medytacja Słowa Bożego połączona z adoracją Najświeższego Sakramentu.

Kongres eucharystyczny

W tym roku w naszej diecezji przeżywamy kongres eucharystyczny. W naszym sanktuarium pragniemy was zaprosić na spotkania biblijne (teksty nawiązujące do eucharystii) i na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy.

O godzinie 18.15 spotkanie biblijne

O godzinie 19.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

Termin i tematy spotkań i rozważań:

I – czwartek, 1.02.2024 r. (Melchizedek – Rdz 14,17-20)

II – czwartek, 8.02.2024 r. (Baranek paschalny – Wj 12,1-14)

III – czwartek, 14.03.2024 r. (Rozmnożenie chleba – Mk 14,13-21)

IV – czwartek, 21.03.2024 r. (Jezus chlebem dającym życie – J 6,48-59)

V – czwartek, 11.04.2024 r. (Obmycie nóg uczniom – J 13,1-20)

VI – czwartek, 25.04.2024 r. (Ustanowienie eucharystii – Mt 26,26-30)

VII – czwartek, 9.05.2024 r. (Droga do Emaus – Łk 24,13-35)

VIII – czwartek, 16.05.2024 r. (Łamanie chleba – Dz 2,42-47)

17 »