Parafia Wniebowzięcia NMP / Sanktuarium Matki Bożej Pokornej
ul. Cysterska 1, 47-430 Rudy
tel. (32) 410 30 57 lub 889 216 115, e-mail: parafia.rudy@gmail.com

Informacje

15.07 - 21.07.2024

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW W PARAFII WNIEBOWZIĘCIA NMP

Poniedziałek 15.07.2024 – Wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

7.00

1. Za + Helenę KAMIŃSKĄ (Gregoriańska).

2. Za + Małgorzatę KRZYŻANOWSKĄ (int. od Heleny Krzyżanowskiej z Olszyn)

3. Za dusze w czyśćcu cierpiące (Int. z ofiar w skarbonie).

17.30

Za + Waldemara GAWLIK (int od kolegów z kopalni KWK Szczygłowice)

Wtorek 16.07.2024 – Wspomnienie NMP z Góry Karel

7.00

1. Za + Helenę KAMIŃSKĄ (Gregoriańska).

2. Za dusze w czyśćcu cierpiące (Int. z ofiar w skarbonie).

17.30

W podziękowaniu za odebrane łaski, dar potomstwa w intencji Zuzanny i Karola.

Środa 17.07.2024 – dzień powszedni

7.00

Za + Helenę KAMIŃSKĄ (Gregoriańska).

17.00

Nowenna do MB Pokornej.

17.30

1. Za + Hildegardę CHROŚNIK (int od Róży Różańcowej św. Jadwigi)

2. Za + Adelajdę SIEROŃ (int od Róży Różańcowej św. Kingi)

Czwartek 18.07.2024 – dzień powszedni

7.00

1. Za + Helenę KAMIŃSKĄ (Gregoriańska).

2. Za dusze w czyśćcu cierpiące (Int. z ofiar w skarbonie).

17.30

1. Za + matkę Annę NOSIADEK na pam. ziem. ur., jej męża Eryka, ++ rodziców Emmę i Alojzego MORCINIEC, teściów Zofię i Alojzego NOSIADEK, ++ rodzeństwo.

2. Za + Jana STARZETZ, Klaudię POLOCZEK, Jadwigę, Henryka i Rudolfa PIONTEK, ++ z pokrew.

Piątek 19.07.2024 – dzień powszedni

7.00

1. Za + męża Jana HAJNY, ++ 2 braci, rodziców Jana i Jadwigę HAJNY, ++ teściów Marię i Franciszka MORCINEK, synową Monikę, wnuka Huberta, ++ z pokrew.

2. Za + Helenę KAMIŃSKĄ (Gregoriańska).

16.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Sakrament pokuty i pojednania.

17.30

1. Za + męża Jana NOSIADEK na pam. ziem. ur., Jego rodziców Jadwigę i Pawła, braci, Kazimierza, Oskara i Waltra, jego teściów Otylię i Mieczysława KUKLIŃSKICH, szwagra Zygmunta, ++ z pokrew. oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

2. Za + Rajmunda KOTYCZKA w 1 rocz. śm.

Sobota 20.07.2024 – dzień powszedni

7.00

Za + Helenę KAMIŃSKĄ (Gregoriańska).

11.00

Pielgrzymka rowerowa – Gliwice Ostropa (kaplica).

16.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Sakrament pokuty i pojednania.

17.30

1. Za + męża i ojca Bernarda STARZEC, jego ++ rodziców Annę, Roberta, 3 braci, szwagierki, siostrę Elżbietę i teściów Różę i Teodora ZAJĄC.

2. Za + Mariana ZAGRODZKIEGO, jego ++ rodziców Zenobię i Władysława, ++ teściów Gertrudę i Teofila, ++ z rodzin ZAGRODZKI, JANOTA.

3. Za + Krystynę KOCHMAN w 2 rocz. śm.

Niedziela 21.07.2024 – XVI Niedziela Zwykła

7.00

1. Za + męża Engelberta BELKIUS na pam. ziem. ur.

2. Za + Gintera TWORUSZKA w 30 dzień po śmierci.

3. Za + Helenę KAMIŃSKĄ (Gregoriańska)

9.00

Do Bożej Opatrzności za wstaw. MB Pokornej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże bł., zdrowie dla Gizeli STAWINOGA z ok. 80 rocz. ur. oraz Boże bł. dla dzieci i męża.

11.00

Na cmentarzu: W int parafian.

15.00

Nieszpory odpustowe (w kościele na cmentarzu).

16.00

1. Za ++ rodziców Ritę i Engelberta SZYMOCHA, teścia Artura, ++ dziadków, rodziców chrzestnych, ++ z pokrew. o dar życia wiecznego i dusze w czyśćcu cierpiące.

2. Za + bratanka i kuzyna Krzysztofa MAJCHRZAK, + Wandę MAJCHRZAK, + Jana MICKIEWICZ, ++ z rodzin PAWELA, STACHOWIAK, MRÓZ, LOREK.

19.00

Za + sąsiadkę Halinę ZAMBORSKĄ w 1 rocz. śm. (int od sąsiadów).

08.07 - 14.07.2024

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW W PARAFII WNIEBOWZIĘCIA NMP

Poniedziałek 8.07.2024 – Wspomnienie św. Jana z Dukli

7.00

1. Za + Helenę KAMIŃSKĄ (Gregoriańska).

2. Za dusze w czyśćcu cierpiące (Int. z ofiar w skarbonie).

17.30

Za + Jana KANIA na pamiątkę ziemskich urodzin.

Wtorek 9.07.2024 – dzień powszedni

7.00

1. Za + Helenę KAMIŃSKĄ (Gregoriańska).

2. Za dusze w czyśćcu cierpiące (Int. z ofiar w skarbonie).

17.30

1. Za ++ Józefa ACHTELIK w 25. rocznicę śmierci, syna Mariana ACHTELIK w 15. rocznicę śmierci, + Józefa PAPROTNY, ++ rodziców Annę i Stanisława ACHTELIK, Bertę i Karola MORCINIEC i ++ z pokrewieństwa.

2. Za + Janusza SKRZYPKOWSKIEGO, ++ Annę i Maksymiliana SZYMA, braci Ewalda i Gerharda, ++ z pokrewieństwa.

Środa 10.07.2024 – dzień powszedni

7.00

Za + Helenę KAMIŃSKĄ (Gregoriańska).

17.00

Nowenna do MB Pokornej.

17.30

1. Za + Gabrielę Dudek w 2. rocznicę śmierci.

2. Za + ojca Ignacego Kalemba, + żonę Stefanię i ++ z rodzin KALEMBA i MAREK.

Czwartek 11.07.2024 – Święto św. Benedykta, Opata, patrona Europy

7.00

1. Za + syna Adriana KUCZ z okazji ziemskich urodzin, ++ ojca Ernesta MOLATTA, teściów i wszystkich ++ z pokrewieństwa KUCZ, MOLATTA, HERICH.

2. Za + Helenę KAMIŃSKĄ (Gregoriańska).

11.30

Parafia MB Królowej Różańca Świętego - Łaziska Górne (kaplica)

17.30

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, Boże bł., zdrowie dla Emanuela WYLEŻOL w kolejną rocznicę urodzin.

Piątek 12.07.2024 – Wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

7.00

1. Za + Halinę PIERCHAŁA w rocznicę śmierci.

2. Za + Helenę KAMIŃSKĄ (Gregoriańska).

16.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Sakrament pokuty i pojednania.

17.30

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze, zdrowie, dary Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej Pokornej i Aniołów Stróżów dla Szymona, Anny, Michaliny, Radosława i Mai oraz ich rodziców.

Sobota 13.07.2024 – Wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

7.00

1. Za + Helenę KAMIŃSKĄ (Gregoriańska).

2. Za dusze w czyśćcu cierpiące (Int. z ofiar w skarbonie).

16.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Sakrament pokuty i pojednania.

17.30

1. Za ++ matkę Gertrudę GRÜNER, jej męża Pawła, ++ z pokrewieństwa KLIMEK, GRÜNER, CHROŚNIK, MAŃCZYK, KUNA, BARKOWSKI i za dusze w czyśćcu cierpiące.

2. Za + Marka RAJTER (intencja ofiarowana od Ewy i Marka z rodziną).

Niedziela 14.07.2024 – XV Niedziela Zwykła

7.00

W intencji parafian.

9.00

1. Za ++ matkę Weronikę BACHREJ na pamiątkę ziemskich urodzin oraz w 1 rocznicę śmierci, + ojca Franciszka, dziadków z obu stron, Jadwigę i Jana SKUBELA, Katarzynę i Michała BACHREJ.

2. Za + Stefana KOŁODZIEJ na pamiątkę ziemskich urodzin oraz za ++ z pokrewieństwa.

10.30

Za + żonę i matkę Krystynę PIETREK na pamiątkę ziemskich urodzin, jej ++ rodziców Anielę i Floriana SZWEDA, teścia Herberta, ++ dwóch szwagrów Mieczysława i Huberta, ++ Anielę i Leonarda WIECZOREK i dusze w czyśćcu cierpiące.

12.00

1. Za ++ rodziców Martę i Alojzego FOJCIK, męża Józefa RZEPKA, ++ z rodzin PRZYBYŁA, FOJCIK i RZEPKA.

2. Za + Ewalda MAINKA, jego + siostrę Erykę, ++ Różę i Edwarda ŁUCZAK i za dusze w czyśćcu cierpiące.

15.00

Nieszpory

16.00

Za ++ Elżbietę KISZKA, Karola FOIT, rodziców, rodzeństwo i ++ z pokrewieństwa

19.00

Za + Helenę KAMIŃSKĄ (Gregoriańska)​​​​​​​

wykonanie: e-parafia.net