tel. (32) 410 30 57 lub 889 216 115, e-mail: parafia.rudy@gmail.com

29.11 - 05.12.2021

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu, rozpoczynająca nowy rok liturgiczny w Kościele. O godz. 15.00 Nieszpory. Na zakończenie nabożeństwa błogosławieństwo wieńców, świec i lampionów adwentowych.
  2. W godzinach od 10.00 do 17.00 zapraszamy do Starego Opactwa na Jarmark Adwentowy.
  3. Od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 Msza św. roratnia. Prosimy, aby dzieci przynosiły lampiony. Do zrobienia lampionów zachęcamy również młodzież i osoby dorosłe. Niech każdy lampion rozświetla drogę w ciemności. Drogę wiodącą do Dzieciatka Jezus.

Ze względu na pandemię prosimy aby rodzice lub dziadkowie, indywidualnie przyprowadzali czy przywozili dzieci do kościoła. Nie będzie dodatkowych autobusów.

Prosimy, aby dzieci przebywające w kościele, zajmowały miejsca wyznaczone dla konkretnej klasy lub grupy przedszkolnej.

1. W środę o godz. 17.00 Nowenna do MB Pokornej.
  2. W czwartek o godz. 18.00 spotkanie dzieci Maryi.
  3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  4. W piątek:
  • O godz. 17.00 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
  • O godz. 19.00 Msza św. młodzieżowa.
  1. W sobotę:
  • O godz. 9.00 zbiórka ministrantów.
  • O godz. 10.30 Msza św. Barbórkowa, w intencji górników i ich rodzin.
  • O godz. 16.15 spotkanie członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
  • O godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
  1. W przyszłą niedzielę:
  • O godz. 9.00 Msza św. w intencji zmarłych górników.
  • O godz. 15.00 Nieszpory, podczas których zostaną poświęcone medaliki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  • Kolekta w tym dniu przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
  • Przed kościołami w całej Polsce zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na wschodzie. (zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski).
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym dodatek, kalendarz na 2022 rok.
  2. Najbliższe odwiedziny chorych 17 i 18 grudnia.
  3. W zakrystii do nabycia świece Caritas z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom

(duże 15 zł, małe 7zł) oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny.

1. Zwracamy się z prośbą o składanie w zakrystii różnych upominków i słodyczy, które dzieci będą otrzymywać podczas losowania nagród na spotkaniach roratnich.

Inne ogłoszenia:

• OSP Rudy:

6 grudnia, w dzień wspomnienia św. Mikołaja, strażacy z OSP Rudy służą pomocą z dostarczeniem prezentów od św. Mikołaja dla dzieci.

Paczki dla dzieci można składać w remizie OSP Rudy w dniach: 2 grudnia w godz. od 17.00 -19.00, 3 grudnia w godz. od 17.00 do 19.00 oraz 4 grudnia w godz. od 10.00 do 13.00. Tel.: 507794563, 608629120

• 4 grudnia, w Szkole Podstawowej w Rudach, w godz. od 10.00 do 14.00 odbędzie się KIERMASZ ZIMOWY. Wszelkie informacje tel.: 691331233

22.11 - 28.11.2021

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. O godz. 15.00 Nieszpory.

Kolekta przeznaczona na renowację zabytków naszej parafii. Bóg zapłać za składane ofiary.

Przed kościołami i kaplicami w całej Polsce zbiórka funduszy na rzecz migrantów z granicy białorusko-polskiej.

„Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska, Caritas diecezjalnych – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce”.

Dzisiaj od godz. 10.00 do godz. 16.00 kiermasz przedświąteczny w Przedszkolu w Rudach. Serdecznie zapraszamy.

1. W środę o godz. 17.00 Nowenna do MB Pokornej.
  2. W czwartek:
  • Przypada 70 rocznica powrotu sprawowania Eucharystii w naszym kościele. 25 listopada 1951 r. po raz pierwszy, od czasu spalenia kościoła ks. Jatzek odprawił Mszę św. przy główny ołtarzu.
  • O godz. 17.00 nabożeństwo dziękczynne za dar Eucharystii.
  • O godz. 18.00 spotkanie Dzieci Maryi.
  1. W sobotę o godz. 9.00 zbiórka ministrantów. O godz. 16.30 nauka przedchrzcielna.
  2. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się okres Adwentu. O godz. 15.00 nieszpory. Na zakończenie nabożeństwa błogosławieństwo wieńców, świec i lampionów adwentowych.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym dodatek płyta z filmem dokumentalnym o losach błogosławionego księdza Jana Machy. Jest także nowy numer Małego Gościa.
  4. W zakrystii do nabycia świece Caritas z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

(Duże 15 zł, małe 7zł).

1. Od przyszłej niedzieli w zakrystii do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny.
  2. Zwracamy się z prośbą o składanie w zakrystii różnych upominków i słodyczy, które dzieci będą otrzymywać podczas losowania nagród na spotkaniach roratnich.
  3. Już dzisiaj zapraszamy wszystkie dzieci i dorosłych na Roraty. Prosimy, aby dzieci przygotowały lampiony. Do zrobienia lampionów zachęcamy również młodzież i osoby dorosłe. Niech każdy lampion rozświetla drogę w ciemności. Drogę wiodącą do Dzieciatka Jezus.